Esate susirūpinęs, jog vartojate per daug alkoholio? O gal jau nusprendėte, kad gana? Jei alkoholio vartojate daugiau nei rekomenduoja sveikatos priežiūros specialistai, kyla pavojus Jūsų sveikatai ir socialinei gerovei.
Kenksmingas alkoholio vartojimas yra vienas iš svarbiausių rizikos veiksnių gyventojų sveikatai visame pasaulyje. Daugelyje šalių tai tampa kultūros, religijos ir socialinės praktikos dalis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl žalingo alkoholio vartojimo per metus miršta 3,3 milijonai žmonių.
Kaip ir daugelis kitų narkotinių medžiagų, alkoholis taip pat gali sukelti fizinę ir psichologinę priklausomybę. Požymiai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
- Padidėjęs suvartojamo alkoholio kiekis, dažnumas ir poreikis, o pradėjus – sunku sustoti.
- Jaučiamas noras vartoti alkoholį tik pabudus ryte.
- Padidėjusi tolerancija alkoholiui.
- Kyla nerimo jausmas, depresija, mintys apie savižudybę – visa tai gali išsivystyti dėl reguliaraus ir stipraus alkoholio vartojimo. Jis trikdo neuromediatorių veiklą, kurie reikalingi gerai psichinei sveikatai.
- Jaučiami fiziniai abstinencijos simptomai, tokie kaip: padidėjęs prakaitavimas, drebulys ir pykinimas, kurie praeina išgėrus alkoholio.
Priklausomybės nuo alkoholio gydymas dažnai yra kompleksiškas. Siekiant, kad gydymo procesas būtų sėkmingas, itin svarbu, kad asmuo pats norėtų gydytis nuo priklausomybės. Kai esate įstrigęs „priklausomybės rate“, dažnai pasveikimas atrodo neįmanomas. Tačiau nesvarbu – kad ir koks bejėgis jaučiatės, pokyčiai yra įmanomi taikant tinkamą gydymą, turint paramą bei norą pasveikti. Nepasiduokite, net jei anksčiau ne kartą bandėte ir nepavyko.
Kviečiame dalyvauti paskaitoje „Pagalbos galimybės priklausomiems nuo alkoholio asmenims“:
Kur? Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės SKAITYKLOJE (Parko g. 21, Administracijos korpusas, III a.).
Kada? Sausio 25 d. 16.30–17.30 val.