Parko g. 21, Vilnius. Priėmimo-skubios pagalbos skyrius: +370 5 267 18 40

Parko g. 21, Vilnius. Tel: +370 5 267 18 40

  • English

Gerontopsichiatrijos skyrius

Skyriaus vedėja – gyd. Aurelija Vaitkevičienė

Gerontopsichiatrijos skyriuje tiriamos ir gydomos pacientės – moterys nuo 60-65 m. amžiaus dėl šių psichikos sutrikimų:

  1. Įvairios kilmės demencijos (atminties ir kt. pažinimo funkcijų nusilpimas: kai žmogus tampa užmaršus, išsiblaškęs, sutrinka kasdienė gyvenimo veikla, socialinė adaptacija ir pan.);
  2. Įvairios kilmės psichoziniai sutrikimai (kliedesiai, haliucinozės, delyrinės sąmonės sumišimo būsenos ir kt.);
  3. Nuotaikos sutrikimai (depresijos, nerimas);
  4. Endogeniniai psichikos sutrikimai vėlyvame amžiuje (šizofrenija, šizoafektiniai, šizotipiniai sutrikimai).

Pacientų sveikata rūpinasi ne tik psichiatrai, terapeutas, patyrę slaugos specialistai, bet, esant reikalui, konsultuoja ir kitų sričių specialistai – okulistas, neurologas, psichologas ir kt.

Taikoma:

  • Šiuolaikiški diagnostikos ir gydymo metodai: kompiuterinė tomografija, ultragarsinis tyrimas (echoskopijos), elektrofiziologiniai CNS tyrimai (EEG, REG, A300-kognityvinių sutrikimų nustatymas) ir kt.
  • Reabilitacija ir readaptacija: skyriuje dirba socialinis darbuotojas, kineziterapeauto padėjėja. Vyksta individualus bendravimas su pacientais, darbas grupėse, muzikos terapija, išvykos į gamtą, kultūriniai-religiniai renginiai. Pacientės lanko buities ir laisvalaikio centrą, kur užsiima mėgstamais pomėgiais (piešia, mezga, lipdo ir pan.). Organizmo funkcijų aktyvinimui bei lavinimui atliekama tausojanti grupinė arba individuali mankšta.

Jei Jus kamuoja nerimas, liūdesys, nemiga ar kt. dvasiniai negalavimai ir esate pagyvenusio amžiaus, mes pasiruošę Jums padėti !