Parko g. 21, Vilnius. Priėmimo skyrius: +370 5 267 18 40

Parko g. 21, Vilnius. Tel: +370 5 267 18 40

Gerontopsichiatrijos ir psichosocialinės reabilitacijos skyrius

Skyriaus vedėja – gyd. Aurelija Vaitkevičienė

Graži, harmoninga senatvė neateina – savaime, patys turime ją susikurti .

Gerontopsichiatrijos skyrius įsteigtas 1971 m. rugpjūčio mėn. Tai vienas pirmųjų gerontopsichiatrinio profilio skyrių Lietuvoje. Skyriuje yra 58 stacionarinės lovos.

Jame tiriamos ir gydomos pacientės – moterys nuo 60-65 m. amžiaus dėl šių psichikos sutrikimų:

  1. Įvairios kilmės demencijos (atminties ir kt. pažinimo funkcijų nusilpimas: kai žmogus tampa užmaršus, išsiblaškęs, sutrinka kasdienė gyvenimo veikla, socialinė adaptacija ir pan.);
  2. Įvairios kilmės psichoziniai sutrikimai (kliedesiai, haliucinozės, delyrinės sąmonės sumišimo būsenos ir kt.);
  3. Nuotaikos sutrikimai (depresijos, nerimas);
  4. Endogeniniai psichikos sutrikimai vėlyvame amžiuje (šizofrenija, šizoafektiniai, šizotipiniai sutrikimai).

Dirba kvalifikuoti gydytojai: psichiatrai, terapeutas, patyrę slaugos specialistai. Esant reikalui, konsultuoja kitų sričių specialistai – okulistas, neurologas, psichologas ir kt. Taikomi šiuolaikiški diagnostikos ir gydymo metodai: kompiuterinė tomografija, ultragarsinis tyrimas (echoskopijos), elektrofiziologiniai CNS tyrimai (EEG, REG, A300-kognityvinių sutrikimų nustatymas) ir kt.

Taikoma reabilitacija ir readaptacija. Dirba socialinis darbuotojas, kineziterapeauto padėjėja. Vyksta individualus bendravimas su pacientais, darbas grupėse, muzikos terapija, išvykos į gamtą, kultūriniai-religiniai renginiai. Pacientės lanko buities ir laisvalaikio centrą, kur užsiima mėgstamais pomėgiais (piešia, mezga, lipdo ir pan.). Organizmo funkcijų aktyvinimui bei lavinimui atliekama tausojanti grupinė arba individuali mankšta.

Jei Jus kamuoja nerimas, liūdesys, nemiga ar kt. dvasiniai negalavimai ir esate pagyvenusio amžiaus, mes pasiruošę Jums padėti !