Nuo reanimacijos iki visaverčio gyvenimo

„Turėjau labai maža vilties, kad sūnus išgyvens. Tuomet prie manęs priėjo jaunas RVPL reanimacijos skyriaus gydytojas ir nuramino, patikinęs, kad sūnus gerose rankose“,- taip savo pasakojimą pradeda jauno vyriškio Luko (vardas pakeistas) mama.

Moteris pasakojo, kad kartu su vyru užaugino sūnų, šiltai bendraujantį, draugišką, mėgstantį sportą. Tačiau vieną vakarą viskas pasikeitė. Su sūnumi tapo neįmanoma susikalbėti, buvo akivaizdu, kad Lukui skubiai reikalinga psichiatro pagalba. Jis buvo nugabentas į ligoninę netoliese, tačiau per du mėnesius jo būklė kasdien blogėjo – sūnus nebesiorientavo aplinkoje, blaškėsi, maža to, ant kūno vėrėsi žaizdos, stipriai karščiavo.

Kritinės būklės Lukas atgabentas į RVPL reanimacijos skyrių. Po savaitės jis perkeltas į Alzheimerio ligos ir somatopsichiatrijos skyrių. Jam buvo atlikti būtini tyrimai, pritaikytas gydymas vaistais ir elektros impulsų terapija. Skyriaus vedėja Aušra Bagdonaitė pasakoja prisimenanti jaunuolį, apimtą katatonijos – kartais besiblaškantį, kartais visiškai sustingusį. Tai buvo iššūkis medikei, bet kartu ji jautė ir didžiulį norą padėti.

Maždaug po 50 dienų gydymo Lukas išėjo iš ligoninės sveikas. Dar šie tiek užtruko reabilitacija, o po jos Lukas grįžo į mokslus, sėkmingai baigė studijas universitete. Pradėjo dirbti pagal specialybę. Lukas gyveno visavertį gyvenimą – vertinamas kolegų, klientų, sportiškas ir mėgstantis muziką. Deja, 2017 m. jis nutraukė vaistų vartojimą. Jauną vyrą vėl ištiko krizė, bet šįkart artimieji iškart atgabeno jį į RVPL pas tą pačią gydytoją A. Bagdonaitę. Vėl skirtas gydymas vaistais, psichoterapija ir pokalbiai su gydytoja. Ne tik apie ligą – apie gyvenimą, kas svarbu jaunam žmogui, kas sunku, kas rūpi. Po mėnesio Lukas vėl išvyko namo, pakankamai stiprus, kad galėtų eiti pakelta galva per savo jaunystės metus. Kartkartėmis jis apsilanko pas savo gydytoją. Ne tik pasikonsultuoti dėl sveikatos, bet ir pasitarti, išsipasakoti. Luko mama užsimena, kad A. Bagdonaitei sūnus neretai atsiveria daugiau nei jai, tarp jųdviejų užsimezgė pasitikėjimu grįstas ryšys.