RVPL vyko dialektinės elgesio terapijos mokymai

2023 m. birželį RVPL vyko specializuoti dialektinės elgesio terapijos (DET) pagrindų mokymai, kuriuos finansavo Vilniaus m. savivaldybė pagal programą „Savižudybių prevencijos 2023 metų įgyvendinimo priemonių veiklų programa“. Mokymuose dalyvavo keturios RVPL specialistės – medicinos psichologės Evelina Dirmotaitė, Karolina Petraškaitė, Barbara Antonovič ir gydytoja psichiatrė, Psichiatrijos dienos stacionaro vedėja Aistė Zaronaitė-Liktė.

Specializuotų penkias dienas trukusių mokymų tikslas buvo pagilinti specialistų kompetencijas, siekiant, kad RVPL būtų teikiamos mokslu pagrįstos terapinės intervencijos.  Jų metu buvo pristatoma DET teorija ir ugdomi praktiniai įgūdžiai. Mokymuose dalyvavusios specialistės turėjo atlikti namų užduotis bei išlaikyti egzaminą.

DET – tai viena iš terapijos krypčių, kuri yra orientuota į naujų įgūdžių formavimą. DET programos metu yra stiprinamas emocijų valdymas, gebėjimas priimti sau palankius sprendimus, elgtis veiksmingai, tariant, didinama gyvenimo ir tarpasmeninių santykių kokybė. RVPL yra viena iš keletos įstaigų Vilniaus mieste, kur taikoma DET programa, RVPL DET komandos vadovas – medicinos psichologas Lukas Marcinkevičius.

Asmenys, dalyvaujantys DET programoje, lanko grupinius užsiėmimus, individualias konsultacijas, atlieka namų darbus. Ši programa taikoma lankantiems Psichiatrijos dienos stacionarą ir trunka 8 savaites. Jos metu kiekvieną savaitę vyksta 3 grupiniai užsiėmimai ir bent viena individuali konsultacija su medicinos psichologu.  Greta pacientai dalyvauja kituose Psichiatrijos dienos stacionaro veiklose. Ši programa RVPL yra intensyvi, reikalaujanti ir pačio asmens didelio įsitraukimo bei motyvacijos keistis. Ugdyti naujus įpročius užtrunka ir yra nelengva, bet džiugina tai, kad programos dalyviai ilgainiui pastebi teigiamų pokyčių savo gyvenime.

Daugiau apie DET galima pasiskaityti RVPL specialistų ir kolegų iš kitų įstaigų parengtame tinklapyje: http://www.dbt.lt/