9001 sert copy

new 2

Naujienos

Viešosios įstaigos Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės administracijos pastato pirmo aukšto foje eksponuojama Aleksandros Stankevič tapybos paroda „Kai pildosi sapnai“.


Aleksandra Stankevič - 32 metų proto negalią turinti moteris. Ji neturi tėvų ir artimųjų, nuo vaikystės gyveno Vaikų ir jaunimo pensione (apgyvendinami vaikai su proto bei kompleksine negalia), vėliau jos  globą perėmė BĮ Valakampių socialinių paslaugų namai. Čia ji gyvena iki šiol. Nuo 2008 m.  Aleksandra  Stankevič   dienos  metu  lanko  VšĮ dienos centrą  „Mes esame“. Dienos centre “Mes esame” yra teikiamos bendrosios, dienos socialinės globos ir formaliojo profesinio mokymo paslaugos suaugusiems asmenims, turintiems proto ir kompleksinę negalią bei psichikos sutrikimus.  Pagrindinis tikslas – vykdyti suaugusių asmenų, turinčių proto ir kompleksinę negalią bei psichikos sutrikimų, socialinę integraciją, suteikiant jiems galimybę įgyti specialybę. Centras, vykdydamas savo veiklą, nuolat bendradarbiauja su šalies neįgaliųjų organizacijomis, įstaigomis, dirbančiomis su neįgaliaisiais, neįgaliųjų įdarbinimo, gamybos, mokymo, meno ir sporto srityse, taip pat rengia parodas.

 DSC0447 3Nuo liepos 11 d. Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės Galerijoje PSI veikia Larisos Dmuchovskajos fotografijų paroda „Prezidentė“, kurioje užfiksuotos kadenciją baigiančios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklos akimirkos.

Nuotraukose Prezidentė įamžinta įvairiose situacijose: oficialių renginių ir švenčių metu, iškilminguose priėmimuose, susitikimuose ir gatvėje tarp savo šalies žmonių, susikaupimo minutę ir džiugesiu spinduliuojančia širdimi. Ši paroda – tai nuoširdi mūsų visų padėka Daliai Grybauskaitei už dešimties metų darbą Lietuvai ir jos žmonėms.

Parodą surengė Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Už bendradarbiavimą ir galimybę eksponuoti ją savo galerijoje dėkojame Fotodokumentų skyriaus vedėjai Ingai Vizgirdienei ir nuotraukų autorei archyvo fotografei Larisai Dmuchovskajai. Paroda veiks iki šių metų rugsėjo mėnesio vidurio.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

 

Aukciono taisyklės Aukciono priedai

VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė skelbia pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti materialiojo turto pardavimo viešąjį aukcioną.

Turto valdytojas – VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė.

Ramun KmieliauskaitRespublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės GALERIJOJE PSI atidaryta dailininkės Ramunės Kmieliauskaitės akvarelių paroda, kurioje eksponuojama net 18 menininkės darbų.

Sužaliavus ligoninės parkui, „pražydo“ ir pati ligoninė: atvėrėme GALERIJOS PSI langus ir įsileidome pavasario spalvų žaismą akvarelėse – nuo gegužės 23 d. čia eksponuojami Ramunės Kmieliauskaitės darbai. Jos akvarelės – tarsi skambanti gamtos simfonija. Įvairiaspalviai žiedai, šviesios spalvos dvelkia gamtos harmonija, apgaubia ramybe, pakylėja mintis virš kasdienybės, nukelia žiūrovą į svajonių pasaulį ir priverčia šypsotis. Tai ypač svarbu ligoninėje besigydantiems pacientams ir labai atsakingą bei įtemptą darbą dirbančiam personalui.

IMG 20190423 115212Šiais metais ligoninės pacientai ir darbuotojai, pasiilgę pavasario, saulės ir žalumos, turėjo galimybę dalyvauti net keliuose Velykų šventei skirtuose renginiuose. Socialinių ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugų skyriaus darbuotojai, organizuodami šventinius užsiėmimus, pasirūpino, kad kiekvienas norintis įsitraukti į pasirengimo šurmulį rastų jam patinkančios veiklos.

Viena iš veiklų buvo skirta mėgstantiems meninę kūrybą. Pacientai ir darbuotojai spalvingais popieriniais margučiais papuošė Velykų medelį, kuris „išaugo“ ligoninės administraciniame korpuse ir padeda kurti šventinę nuotaiką einantiems pro šalį.

Screenshot 272013 m. buvo patvirtintas pirmasis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) psichikos sveikatos veiksmų planas 2013–2020 m. Neatskiriama jo dalis – savižudybių prevencija, kuria siekiama iki 2020 m. savižudybių skaičių šalyse narėse sumažinti 10 proc. Remiantis Lietuvos higienos instituto duomenimis, per pastaruosius trejus metus savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc., o mažiausias nuo Nepriklausomybės atkūrimo jis buvo 2017 m. (748 savižudybės) (1 pav.). Tačiau tai turėtų būti tik savižudybių skaičiaus mažėjimo tendencijų mūsų šalyje pradžia – Lietuvos sveikatos strategijoje numatyta per ateinančius trejus metus savižudybių skaičių sumažinti 36 proc., o iki 2025 m. – net 60,5 proc. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto psichologo, Suicidologijos tyrimų centro vadovo doc. Pauliaus Skruibio teigimu, per 6 metus sumažinti savižudybių skaičių Lietuvoje daugiau kaip per pusę yra sveikintinas ir galbūt net realus tikslas – tik reikia, kad šią ambiciją lydėtų konkretūs valstybės institucijų veiksmai.

Kovo 13 dieną Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (RVPL) su draugišku vizitu lankėsi Kaliningrado srities II-os Psichiatrijos ligoninės atstovai. Svečiai atvyko susipažinti kaip veikia didžiausia mūsų šalies psichiatrijos ligoninė ir pasidalinti savo darbo patirtimi.
Šis renginys vyko tarpininkaujant VšĮ „Versli mama“ vadovei – Skaidrei Vainikauskaitei-Tomaševičienei – projektinių veiklų su kaliningradiečiais Marijampolės raj. Kazlų Rūdos mieste organizatorei. Svečiai pasidžiaugė numatyta galimybe dalyvauti paslaugų plėtros ir gerinimo pasienio regionuose projekte, kuris būtų finansuojamas iš Europos sąjungos ir Rusijos Federacijos lėšų, bendradarbiaujant Lietuvos ir Kaliningrado medikams. Susitikimo metu buvo išreikšta viltis, kad galbūt ir RVPL specialistai galėtų dalyvauti šiame projekte.
Susitikime nuskambėjo daugybė profesinių, organizacinių ir praktinių klausimų. Į juos išsamiai atsakė ligoninės direktorius prof. Arūnas Germanavičius ir pavaduotoja medicinai Jūratė Lengvenienė.
Lankydamiesi ligoninės skyriuose svečiai domėjosi tyrimų, gydymo ir užimtumo galimybėmis, kurias atlieka mūsų specialistai.

J. Utkuvienės nuotraukose: ligoninės direktorius prof. Arūnas Germanavičius ir pavaduotoja medicinai Jūratė Lengvenienė susitikime su kolegomis iš Kaliningrado srities II Psichiatrijos ligoninės.

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ