9001 sert copy

new 2

SauliusSaladunasVisada galvojau, kad fotografija yra realybės reljefo atvaizdas, gebanti gana tiksliai perteikti tikrovės materiją. Bet visada žvelgdamas į ją atsimušdavau į plokštumą ir tik vaizduotėje suvokdavau jos reljefiškumą. Vienu metu sugalvojau kaip sustiprinti fotografinio vaizdo tikrovės iliuziją priduodant lyg trimatės erdvės suvokimą. Atrodė, kad jau kažką užčiuopiau, norėjosi tą kūrybos etapą tęsti. Neužteko motyvacijos, o gal ir modernumo, naujų formų, atitrūkti nuo tuo metu labai stiprų fotografinį poveikį dariusių Aleksandro Macijausko, Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko fotografinių vaizdų realybės.

Vėliau bandymų būta: Gintauto Trimako, Remigijaus Treigio, Ugniaus Gelgudos, jie savaip tame nuobodulio estetikos laikotarpyje perteikia materialios realybės tikrovę.

 

Gyvenimo paprastumo dėsniai banguoja, kartojasi, gal kartais ir užčiuopia naujoviškas formas ar vizualines išraiškas. Tačiau to bangavimo fotografinės plokštumos neduoda ramybės, juolab, kad kaip siena, į kurią kaskart atsimušęs – susižeidi .

Taigi plokštumos!

Jos kaip ir dvi: viena – kuria visa gyvenimą gali vizualizuoti, transformuoti ar perstatinėti, o kita – kuri tylėdama stebi tave ir tavo pastangas ją suprasti ar įveikti. Svajonės pasąmonėje suformuoja iliuzijas ir mes atsiduriame lyg tarp dviejų plokštumų – tikrovės vaizdo ir perkeltos į kopiją. Čia kaip sapno ir tikrovės sukurta erdvė, kurioje kiekvienas labai individualiai suvokiame ir interpretuojame išgyvenimų patirtis. Plokštumos paviršiaus reljefas, faktūra šiais skaitmeninės vizualizacijos laikais veikia kaip informacinis triukšmas. Taigi , tas paviršius ir yra šiuolaikinis informacinis kodas, kurį perteikiu savo kūryboje. Galbūt kiti nuėjo į fotografinio vaizdo gilumą, o aš, manau, pasislinkau atgal i paviršių. Kuo daugiau prie to paviršiaus vaizdų prisiliečiu, tuo įdomiau, gal tik man vienam suvokiamas prasmes matau...

Temos pasirinkimas tai ilgalaikio kūrybinio gyvenimo brandinta tema. Manau tai naujas subtilus vizualinės reikšmės šiuolaikinėje fotografijoje reiškinys.                                          

Saulius Saladūnas

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ