9001 sert copy

new 2

plakatas AMakunaiteKovo 5 d. 14 val. Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės Galerijoje PSI atidaryta žymios grafikės, knygų iliustratorės Albinos Makūnaitės (1926–2001) kūrinių paroda „Lietuvių literatūros klasika estampuose“. Eksponuojami darbai iš menininkės šeimos archyvo.
Parodos kuratorė  Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja dr. Skaidrė Urbonienė. Mus džiugina tai, kad parodų kuratoriai sutinka ir noriai eksponuoja parodas netradicinėje erdvėje, taip sudarydami sąlygas mažinti atskirtį tarp sergančiųjų ir visuomenės, esančios už ligoninės sienų, mažinti sergančiųjų eliminavimą iš kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo.

Kita vertus, ligoninė tampa ir aktyviai veikiančiu kultūros centru, nes čia eksponuojamas parodas gausiai lanko ne tik ligoninės pacientai, juos lankyti atvykę artimieji, personalas, bet ir vietos bendruomenė.

 

Sakoma, kad tarp kūrybos ir gydymo yra labai daug sąsajų, nes ir viena, ir kita reikalauja didelės erudicijos, kompetencijos, improvizacijos. Psichiatrų, psichologų ir psichoterapeutų užduotis – padėti individui suvokti save, sustiprinti arba atstatyti prarastą savąjį „Aš“. Meno paskirtis – ugdyti žmonių dvasingumą, padėti atskirti tikrąsias vertybes nuo tariamų, suvokti keliamų problemų sudėtingumą, aktualumą.

 

Parodos atidarymo akimirkos:

Paroda veiks iki gegužės 5 d. Lankymas: pirmadieniais – penktadieniais 8–16 val.

Maloniai kviečiame!

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ