9001 sert copy

new 2

Kaip organizmas įsisavina medikamentąSausio 17 d. ligoninės darbuotojams buvo pristatytas išsamus individualizuotas farmakogenetinio vaistų toleravimo tyrimas ir jo privalumai. Pranešimą skaitė genotipas.lt atstovės.

Genotipas.lt – tai individualus vaistų parinkimas pagal asmens DNR kodą efektyviam gydymui. Šiam tikslui atliekamas specialus DNR tyrimas, kuris parodo, kokį poreikį konkrečiam žmogui darys skirtingos į vaistų sudėtį įeinančios veikliosios medžiagos. Tokiu būdu galima gana greitai parinkti ligoniui tinkantį gydymą. Tai išsprendžia daugelį tiek sveikatos apsaugos, tiek ir žmogaus socialinės integracijos problemų.

Psichikos ar elgesio sutrikimų bent kartą gyvenime patiria kas ketvirtas pasaulio gyventojas.

Apie 40–70 % atvejų medikamentinis gydymas nėra pakankamai veiksmingas, o apie 7% besigydančių patiria nepageidaujamus šalutinius vartojamų vaistų poveikius (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3108562/ Crisafulli, Concetta, et al, Pharmacogenetics of Antidepressants.Frontiers in Pharmacology February 2011;2:1-21.).

Įprastai parenkant psichotropinius medikamentus, sunku išvengti nepageidaujamų reakcijų su kitais paciento vartojamais vaistais, prognozuoti gydymosi trukmę bei rezultatus.

Farmakogenetinis tyrimas leidžia pakankamai greitai parinkti ligoniui tinkantį gydymą – jis išsprendžia daugelį tiek sveikatos apsaugos, tiek ir žmogaus socialinės integracijos problemų.

Šie faktai leido daryti prielaidą, jog farmakogenetinio tyrimo teikimo paslaugos įdiegimas taps inovatyvia, reikalinga ir daugeliui ligonių kardinaliai gyvenimą galinčia pakeisti naujove.

Farmakogenetinis tyrimas leidžia skirti gydymą atsižvelgiant į tai, kaip vaistai įsisavinami konkretaus žmogaus organizme, iš anksto prognozuojant tikėtiną gydymosi tam tikrais vaistais veiksmingumą ir priimtinumą, skiriamų vaistų sąveiką su kitais ligonio tuo pačiu metu vartojamais vaistais.

Farmakogenetinį tyrimą svarbu atlikti:

- Pirmą kartą diagnozavus psichikos sutrikimus (greitesnis ir kokybiškesnis sveikimas). Individualus vaisto parinkimas gydymosi pradžioje yra tiesiogiai susijęs su greitesniu laukiamos savijautos bei darbingumo susigrąžinimu.

- Vienu metu vartojant kelis psichotropinius vaistus (vaistų tarpusavio suderinamumas).

- Vienu metu gydantis kelis sutrikimus (psichotropinių ir kitų vaistų suderinamumas).

- Vyresniems pacientams, turintiems psichikos sutrikimų, nes vyresnio amžiaus žmonės blogiau toleruoja bei prasčiau metabolizuoja vaistus (amžiaus eigoje keičiasi vaistų įsisavinimas organizme).

- Sergant onkologinėmis ligomis (psichotropinių ir priešnavikinių vaistų suderinamumas).

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ