9001 sert copy

new 2

psichologSpalio 10-ojiPasaulinė psichikos sveikatos diena, kai akcentuojama psichikos sveikatos stiprinimo, psichikos ligų prevencijos svarba. Minėdama šią dieną, Pasaulio sveikatos organizacija kasmet atkreipia dėmesį į vis kitą aspektą. Šiais metais jos šūkiu tapo „Pirmoji psichologinė pagalba“.

Pirmoji psichologinė pagalba apima tiek psichologinę, tiek socialinę paramą. Tai pirmas žingsnis ir pagrindinė pagalba šoko ištiktam ar krizę patyrusiam žmogui. Esant poreikiui labai svarbus yra tęstinis kompleksinių psichikos sveikatos bei socialinių paslaugų teikimas.

Visapusišką – psichologinę, psichoterapijos, medikamentinę, psichosocialinę reabilitacinę – pagalbą psichikos sutrikimus išgyvenantiems asmenims teikia psichiatrijos ligoninės. Kreiptis į šios srities specialistus žmonėms vis dar yra didelis iššūkis, didelės drąsos ir pasiryžimo reikalaujantis žingsnis. Pajutę psichikos sutrikimus, žmonės linkę juos slėpti nuo visuomenės, net nuo artimųjų. Tad suteikta pirmoji psichologinė pagalba yra nepaprastai svarbi ir gali nulemti, kaip greitai juos kenčiantys žmonės grįš į pilnavertį visuomenės gyvenimą.

Janina Utkuvienė
Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ