9001 sert copy

Viešoji įstaiga Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė

yra specializuota psichikos sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje teikiama psichiatrinė pagalba: diagnozuojami ir gydomi psichikos sutrikimai, taikomos profilaktikos priemonės siekiant išvengti atkryčių, teikiama visokeriopa pagalba, padedanti pacientams prisitaikyti visuomenėje.

video-about

Naujienos

konfer sves el

 

programaRVPLMaloniai kviečiame 2018 m. gruodžio 6 d. į respublikinę mokslinę praktinę konferenciją „Sveika gyvensena ir psichikos sveikata“, kuri vyks VšĮ Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Parko g. 21, Vilnius, Konferencijų salėje.

Organizatoriai:
Vilniaus universiteto medicinos fakulteto Sveikatos mokslų institutas,
VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė.

Konferencijos dalyviams bus išduodami VU MF pažymėjimai.

 

Trečiadienio popietę Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) skaitykloje susirinko gausus psichosocialinės reabilitacijos specialistų būrys iš Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro, RVPL, Inovatyvios psichikos sveikatos klinikos ir kitų gydymo įstaigų.

Spalio 10-oji minima kaip Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šiais metais ypatingas dėmesys buvo skirtas vaikų ir jaunimo psichikos sveikatai. Šia proga Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (RVPL) organizuota diskusija, kurioje dalyvavo LR Seimo narės Monikos Navickienės padėjėja Giedrė Rakauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavimo skyrius atstovai, vaikų ir paauglių psichikos sveikatos bei visuomenės sveikatos specialistai, socialiniai pedagogai, auklėtojai, mokytojai, mokyklų vadovai iš Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos, Žaliakalnio darželio-mokyklos, Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos, Naujosios Vilnios atviros jaunimo erdvės ir VšĮ „Išmanioji sveikatos akademija“ specialistai.

Diskusijos dalyvius pasveikino ir diskusijai vadovavo RVPL direktorius med. dr. profesorius Arūnas Germanavičius. Pranešimus skaitė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus vyriausioji patarėja Audronė Bedorf, Vaikų ir paauglių psichiatrė, teismo vaikų ir paauglių psichiatrė ekspertė, biomedicinos mokslų daktarė Asta Dervinytė-Bongarzoni, RVPL vaikų psichologė Danutė Petrošienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus vedėja Evelina Firaitė.

Susitikimo metu buvo įvardinta nemažai psichikos sveikatos pagalbos vaikams ir paaugliams teikimo spragų, atkreiptas dėmesys, kad tai nėra vienintelė pagalbos vaikams sritis, kurioje yra trūkumų, pripažinta, kad taisytinų dalykų yra ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse.

Diskusijos dalyviai pasidžiaugė, kad tokio pobūdžio renginiai, į kuriuos susirenka praktikai, besidalijantys savo patirtimi, darbo aspektais ir problematika, ieškantys problemų sprendimo galimybių, jiems yra ir įdomūs, ir labai aktualūs.

Gerbiami kolegos,
maloniai kviečiame 2018 m. spalio 11 d. 13 val. Į 2 skyriaus organizuojamą konferenciją SERIJINIAI ŽUDIKAI.

Pranešėja – skyriaus vedėja gyd. Audronė Grubliauskienė.

Renginys vyks ligoninės bibliotekoje (III a.)

.

plakatas Ši diena kasmet skiriama svarbiausiai psichikos sveikatos problemai. Visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į savo psichikos sveikatą, imtis bendrų veiksmų problemoms spręsti.
Šios dienos proga kaip ir kasmet visame pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai – diskusijos, koncertai, susitikimai, paskaitos, parodos, spaudos konferencijos. Jais siekiama didinti visuomenės informuotumą, inicijuoti atviras diskusijas visuomenės psichikos sveikatos klausimais, priminti, kad šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema „Vaikų ir jaunimo psichikos sveikata besikeičiančiame pasaulyje“.
Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės Galerijoje PSI eksponuojama Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos mokinių piešinių paroda, skirta Pasaulinei psichikos sveikatos dienai.

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ