9001 sert copy

new 2

Anykščių krašto laikraštis „ŠILELIS“

 

Lietuvos ligoninių asociacijos prezidento, Anykščių rajono ligoninės vyriausiojo gydytojo Daliaus Vaigino iniciatyva šeštadienį, spalio 10 dieną, Anykščių kultūros centre pirmą kartą vyko Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų meno mėgėjų šventė „Muzikos sparnais“.  Renginyje dalyvavo 10 medikų saviveiklininkų kolektyvų iš visos Lietuvos.

Dainuojančius medikus sveikino rajono meras Kęstutis Tubis, Kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė bei koncertą daina pradėjęs pats šventės sumanytojas Dalis Vaiginas.

„Kultūros darbuotojai gydo sielas, medikai – kūnus. Jei šias dvi sritis sujungsime, tuomet visi būsime sveiki. Pirmą kartą medikai saviveiklininkai susirinko į bendrą šventę. Norėčiau, jog tai taptų tradicija. Dėkoju, kad atvykote ir linkiu, kad medikams, nežiūrint sekinančio darbo, liktų laiko ir pomėgiams. Juk medicina ne vien mokslas, bet ir menas,“ – kalbėjo Anykščių ligoninės vyr. gydytojas.

Po sveikinimų ir palinkėjimų scena buvo „atiduota“ dainuojantiems medikams. Kaip baltos gulbės į sceną įplaukė Kauno klinikų ligoninės moterų choras „KANKLĖS“ (vad. Audronė Marcinkevičiūtė, konc. Asta Jurašienė), kuris šiais metais švenčia susikūrimo septyniasdešimtmetį.  Jį keitė balsingas VšĮ Radviliškio r. PSPC moterų ansamblis  (vad. Inga Petrauskienė, konc. Rytis Borisevičius) ir Kauno klinikų ligoninės moterų vokalinis ansamblis „KOLEGĖS“ (vad. Antanas Kelmelis).  Nors VšĮ Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės ansamblio vad.  Juozas Miseliūnas tvirtino, kad ansamblis prieš dvi savaites  susibūrė tik šio vakaro koncertui,  tačiau jų atliekamos dainos  nepaliko nė vieno abejingo. Žiūrovai plojo, lingavo į taktą ir dainavo kartu su ansamblio dainininkais.

Antrąją koncerto dalį  pradėjo Vilniaus m. VšĮ „Centro poliklinikos“ muzikantas gydytojas ortopedas–traumatologas Regimantas  Vitkauskas - ne tik dainuojantis, bet ir cimbolais, bandonija bei ratukine ryla grojantis medikas.  Bardų dainas atliko sūnus Ernestas ir mama Zita Dapkai, kuriuos, kaip patys teigė, jungia ne tik giminystės ryšiai,  meilė muzikai, bet ir bendra odontologo profesija.   Kauno Kalniečių polikliniką atstovavo skardžiabalsių medikių trio (vad. Liuda Blavieščiūnienė).   Tautiniais rūbais pasipuošęs Plungės ligoninės kolektyvas „BABRUNGELI“  (vad. Enrika Diulaj) atliko liaudies dainas, o Vilniaus Antakalnio poliklinikos kolektyvas „DIJŪTA“ (vad. Audronė Montvilienė) klausytojams priminė, kaip skambėjo senovėje dainuotos sutartinės. 

Visi koncerte dalyvavę kolektyvai sulaukė žiūrovų ir kolegų gausių plojimų ir palaikymo šūksnių. Po koncerto rajono meras K. Tubis, Kultūros centro direktorė D. Petrokaitė ir etnografė R. Stumburienė koncerte dalyvavusių įstaigų vadovus apdovanojo padėkos raštais bei anykštėnės tautodailininkės Skaidrės Račkaitytės  sukurtomis,  Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų meno mėgėjų šventei „Muzikos sparnais“ atminti,  lėkštėmis.

Po apdovanojimų visi dalyviai ir svečiai buvo pakviesti į Kultūros centro  II aukšto fojė bendram pavakarojimui.

Dalina RUPINSKIENĖ

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

Go to top