9001 sert copy

new 2

Plakatas R Anusauskas2018 m. kovo 21 d. (trečiadienį) 14 val. Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės bibliotekoje (Parko g. 21, III aukštas)
Visus mylinčius fotografijos meną ir gamtą kviečiame į susitikimą su Ričardu Anusausku. Autorius pristatys dokumentinį filmą apie laukinę Lietuvos gamtą „Keturi metų laikai“. R. Anusauskas Lietuvos gamtą filmavo net 10 metų. Išskirtiniuose kadruose jis įamžino net 380 skirtingų paukščių rūšių ir 60 gyvūnų rūšių, kurių daugelis užfiksuota pirmą kartą.

Trumpai apie R. Anusausko kūrybinę veiklą.
Fotografuoti pradėjo nuo 15 m. (profesionaliai – nuo 2003 m.). Sukaupė didelį fotografijų archyvą įvairia tematika. Didelė dalis – iš kelionių (yra aplankęs per 178 šalis). Surengė daugiau nei 150 foto darbų parodų. Daugelis iš jų – tarptautinės: Prancūzijoje – Bordo pilyje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Latvijos mokslų akademijoje – Rygoje, daug kartų Baltarusijos mieste – Vitebske, vykstančiame festivalyje „Slovianskij Bazar“. Darbai skelbti Lietuvos ir užsienio spaudos leidiniuose, interneto tinklalapiuose, ne kartą rodytos laidos per įvairius televizijos kanalus Lietuvoje ir užsienyje. 2012 m. kartu su geriausiu pasaulio fotografų penkiasdešimtuku buvo pakviestas į pasaulinį fotografijos kongresą Kinijoje, kur pristatyti kūrybiniai pasiekimai. Už kūrybinius ieškojimus ir pasiekimus 2012 m. apdovanotas LATGA aukso žvaigžde. 2006 m. Latvijos nacionalinėje akademijoje pristatyta apie 120 darbų; vėliau paroda perkelta į Lietuvos Respublikos ambasadą Latvijoje. 2007 m. autoriaus darbai publikuoti Lietuvos fotomenininkų leidžiamame albume „Lietuvos fotografija: „Vakar ir šiandien“, 2009 m. žurnale „Foto žurnalas entuziastams“. Parengtos 5 knygos – foto darbų albumai: „Toli iš Arti“; „Mandarininė antelė“; „Azijos dvasia“; „Gražuolė Lietuva“; „Čia Lietuva“.

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

Go to top