9001 sert copy

PSO atstove RVPL

2018 m. sausio 25 d. RVPL direktorius prof. Arūnas Germanavičius  susitiko su Ingrida Zurlyte, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybės Lietuvoje vadove. Vizito metu buvo kalbėta apie glaudesnes bendradarbiavimo galimybes ir apie tai, kaip būtų galima panaudoti PSO patirtį, gerinant žmogaus teisių padėtį, įdiegus QualityRights priemones, kurios Lietuvoje jau bandytos taikyti socialinės globos įstaigose, o rezultatai planuojami  pristatyti vasario mėnesį.

 

Viena iš šalies bendradarbiavimo su PSO formų, kai tam tikroje sveikatos srityje kompetencijos ir tarptautinės darbo patirties turinčiai institucijai suteikiamas PSO bendradarbiavimo centro statusas. Šiuo metu mūsų šalyje yra du oficialūs su PSO bendradarbiaujantys centrai, įsikūrę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto padaliniuose.  Pastebėta, kad ir RVPL kolektyvas, tikslingai vystydamas savo srities kompetencijas ir plėtodamas tarptautinius ryšius galėtų siekti tapti vienu iš bendradarbiavimo su PSO centrų. Parengiamieji darbai galėtų būti pradėti jau dabar, o konkretūs veiksmai, gavus PSO sutikimą. Atkreiptas dėmesys į tai, kad ligoninės specialistai, įsisavinę Quality Rights ir kitas metodikas, galėtų dalytis įgytomis žiniomis ir patirtimi su Lietuvos bei užsienio kolegomis ir partneriais.

Susitikime taip pat dalyvavo pavaduotoja medicinai Jūratė Lengvenienė, pavaduotoja slaugai Marija Skvarčevskaja, Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos skyrius vedėja dr. Birutė Jakubkaitė, psichologė Sonata Marčėnienė, Vidaus medicininio audito tarnybos atstovas Arvydas Akstinavičius, gydytoja psichiatrė Irina Ziuzina ir Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Janina Utkuvienė.

Po susitikimo viešnia aplankė kai kuriuos ligoninės skyrius, bendravo su juose dirbančiais specialistais.

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

Go to top